KOSGEB Girişimcilik Kursuna Nasıl Katılınır?

0 22

İş kurmak isteyenler, işyeri kurma aşamasında birçok zorluk ile karşılaşmaktadırlar. Bir işyeri açmak için yeterli sermaye bulunmadığında, işyeri açma fikri sadece hayal olarak kalmaktadır. Sizde bir işyeri açmak istiyor ve yeterli sermaye bulamıyorsanız o zaman konumuza kesinlikle göz atmalısınız. kosgeb girişimcilik kursuna nasıl katılınır?, Kosgebden nasıl teşvik ve hibe alınır, kosgeb girişimcilik sertifikasına yazımızda cevap bulabileceksiniz.

KOSGEB Nedir?

Kosgeb 1990 yılında kurulmuş olup Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir. Küçük ve orta büyüklükteki işyerine sağladıkları destekler ile ticaret hayatına atılmak isteyenlere veya işyeri olanlara ticaretlerini kolaylaştırmak için hibe ve teşvikler sunmaktadır.

Kosgeb Girişimcilik Kurslarına Nasıl Katılınır?
Kosgeb Girişimcilik Kurslarına Nasıl Katılınır?

KOSGEB Girişimcilik Kursu Nedir?

Kosgeb Girişimcilik Kursu, girişimcilerin işletme kurarken, yönetirken veya işletirken yeterli düzeyde bilgi ve beceriye sahip olmaları için kosgeb tarafından düzenlenir. Kurslar sayesinde girişimciler, iş fikirlerini iş planlarına dönüştürme şansı elde ederler. Kosgeb Girişimcilik kursuna katılım zorunludur. Kurs sonunda düzenlenecek olan sınavda başarılı olan girişimciler, Kosgeb Girişimci Sertifikası almaya hak kazanırlar.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Kaç Saattir?

Kosgeb girişimcilik kursları, 32 saat şeklinde düzenlenir. Daha önce Kosgeb’in her ilde belirlediği yerlerde 4 gün olarak düzenlenirken artık pandemi nedeniyle online olarak da düzenlenebilmektedir. Kursu online olarak düzenleyen Kosgeb, kurs sonunda sınav düzenlemektedir.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu –

 Online Başvuru Formu

Bir çok sitede eski başvuru yolları anlatılmaktayken biz size yeni başvuru yolundan bahsedeceğiz.

  • Öncelikle eskiden “E-devlet üzerinden Kosgeb girişimcilik kursuna başvuru yapılır, Kosgeb‘in başvurunuzu kabul etmesi sonucunda belirlenen konumda kursa katılmaya hak kazanırdınız.
  • Yaşanan pandeminden dolayı, artık girişimcilik belgesi için başvurular online olarak yapılmaktadır.
  • E-devlete giriş yaparak arama butonuna “Girişimcilik Eğitimine Katılım Sağlanması” yazıp başvuru ekranına ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Kurs Ücreti Ne Kadar?

Kosgeb girişimcilik kursu için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Girişimcilik desteği alabilmek için kurslara katılım ve kurs sonunda ki sınavdan başarılı olup sertifika almak gerekmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Katılım Tarihleri

Kurs tarihleri daha önce İşkur Müdürlükleri ve Kosgeb Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açıklanmaktaydı. Pandemiden dolayı online olarak kurslara katılabilir ve sertifika alabilirsiniz.

KOSGEB Desteği için Kursu Zorunlu mu?

Kosgebden kredi ve hibe alabilmek için sertifika en önemli koşullardan biri olarak belirlenmiştir. Girişimcilik sertifikası almış olan girişimciler, Kosgeb kurulunun onay vermesiyle birlikte 90 gün içinde işyeri açma hakkına sahip olurlar.

Soru Sor ?? KOSGEB Girişimcilik Kursuna Nasıl Katılınır? ile ilgili merak ettiğiniz soruları soru sor butonuna tıklayarak bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.