Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

0 3

Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı? Ev hanımları, herhangi bir gelir elde edemediğinden dolayı, bankalardan kredi talep ederken zorlanıyorlar. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, bu konuda pek çok ev hanımının yardımına koşuyor ve onlara kredi veriyor. Bankaların normal şartlar altında gelir belgesi olmayan birine kredi vermesi çok zor. Ancak gelir belgesi olarak beyan edilebilecek farklı gelir kaynakları mevcut olduğu gibi, kredi notu oluşmuş ve daha önce kredi almış veya bir işte çalışmış olan ev hanımları kolaylıkla kredi alabiliyor.

Ev Hanımına Kredi Şartları

1-Kredi notu en az 1500 puan olmalıdır.

2-18 yaşını geçmiş olmalıdır.

3-T.C Vatandaşı olmalıdır.

4-En az 6 ay sigortalı bir işte çalışmış olmalıdır.

5-En az 6 ay kredi veya kredi kartı kullanmış olmalıdır.

 

Yukarıdaki şartları karşılayan ev hanımları bankalardan çok kolay bir şekilde alabiliyor. İşte ev hanımlarına bu şartlar altında kredi veren bankalar

 

Türk Ekonomi Bankası Kredi

Türk Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB, ev hanımlarına kredi veren bankalardan biridir. Ev hanımlarının TEB’den kredi alabilmesi için belgelenebilir bir geliri olması gerekiyor, ancak bu sorun değil. Bankadan kredi alabilmek için, kira alınan bir ev varsa, kısa süreliğine evin tapusu sizin kaydınıza geçirilerek kira gelirini siz elde ediyormuşsunuz gibi gösterilebilir ve kredi alınabilir. Elde ettiğiniz faiz gelirinizin olması veya benzeri koşullar altında TEB’den kredi almanız mümkündür.

 

Aktifbank Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Aktifbank da var. Kredi vermek için çok zor şartlar aramayan Aktifbank, iyi bir kredi notu karşılığında geliri olmayan ev hanımlarının dahi kredi alabilmesini sağlıyor. Eğer daha önce kredi kartı aldıysanız ve borçlarını düzenli bir şekilde ödemişseniz, Aktifbank’tan kredi almanız çok kolay. Hemen internetten bir başvuru yaparak 1 hafta içerisinde kredinizi hesabınızda görebilirsiniz.

 

Akbank Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankalardan bir diğeri de Akbank’tır. Oldukça uygun aylık faizlerle kredinizi Akbank’tan alabilirsiniz. Söz konusu banka iyi bir kredi notu ve gelir belgesi talep ediyor. Bankanın vereceği kredinin toplam maliyeti, elde ettiğiniz gelirin 30 katını aşmamalıdır. Örneğin ayda 500 lira kira alıyor veya faiz geliri elde ediyorsanız, banka size en fazla 15 bin lira geri ödemeli bir kredi ürünü sunabilir.

 

Yapı Kredi Bankası Kredi

Ev hanımları, Yapı Kredi Bankası’ndan son derece düşük faizlerle hızlı bir şekilde alabilirler. Söz konusu bankanın ev hanımlarında aradığı en temel şartlardan biri taksitleri ödeyecek kadar iyi bir gelir sahip olmalarıdır. Örneğin alacağınız kredinin aylık taksit tutarı 1,500 TL ise en az 3,000 TL gelir elde etmeniz gerekiyor. Tüm bunlara ek olarak kredi notunuz 1300’ün altındaysa kredi almanız pek mümkün değil.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.